HOMEOFERTAO NASSTRUKTURAGALERIAFORUMSTATUT

aaa festyn aa

 

Kalendarze prezentują walory przyrodniczo-krajobrazowe Polski i wielkopolski oraz zawierają cenne informacje dot. form ochrony przyrody w Polsce, a także porady i wskazówki jak „łatwo, lekko i przyjemnie” chronić środowisko podczas codziennych czynności w domu, pracy, na zakupach. Ponadto oprócz zwyczajowo przyjętych Dni świątecznych i wolnych od pracy, w kalendarzach ekologicznych zaznaczone zostały Dni poświęcone ochronie środowiska, jak np. Dzień Ziemi, Międzynarodowy Dzień Wody czy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Kalendarze spełniają więc potrójną funkcję:
- funkcję praktyczną – jako kalendarz z zaznaczonymi  imieninami, świętami i dniami wolnymi od pracy,
- funkcję edukacyjną – poprzez zachęcenie młodych ludzi do podpatrywania i fotografowania przyrody, pokazanie w kalendarzu dni związanych z ochroną środowiska i zachęcenie do uczczenia tych dni praktycznymi działaniami na rzecz ochrony środowiska oraz zamieszczenie cennych porad i ciekawostek dot. ochrony przyrody i ochrony środowiska na co dzień,
- funkcję krajoznawczą -  dzięki  przepięknym i ciekawym fotografiom prezentującym i promującym przyrodę naszego kraju i województwa wielkopolskiego, często z całkiem punktu widzenia i przybliżającym walory krajobrazowe kraju i wielkopolski mieszkańcom województwa i nie tylko.

Na dzień dzisiajszy ukazały się 3 edycje kalendarzy:


Pierwszy- kalendarz na rok 2008 –„Polska przyroda” – zawiera przepiękne i ciekawe fotografie Polskiej przyrody, często w całkiem nowych ujęciach, połączone z krótkimi i zapadającymi w pamięć hasłami promującymi zachowania przyjazne środowisku, pokazującymi właściwe wzorce zachowań. Na początku kalendarza zamieszczono „7 kroków ochrony środowiska w życiu codziennym”.


Drugi – kalendarz na rok 2009 – „Ochrona przyrody” – poświecony ochronie gatunkowej polskiej fauny i flory. Znajdą się w nim ciekawe fotografie i opisy gatunków chronionych roślin i zwierząt występujących w Wielkopolsce i nie tylko, oraz ich siedlisk. Na pierwszej stronie Kalendarza zamieszczono także podstawowe informacje dot. gatunkowej ochrony przyrody w Polsce, zasad wyznaczania i obowiązujących zakazów i nakazów.

 

Trzeci -kalendarz na rok 2010 - "Polskie Parki Narodowe" - prezentujący walory przyrodniczo-krajobrazowe Polskich Parków Narodowych oraz zawierający cenne informacje dot. podstawowej formy ochrony przyrody jaką są parki narodowe a także zachęcający mieszkańców do ich odwiedzania. W Kalendarzu zamieszona została mapa wszystkich 23 Polskich Parków Narodowych wraz z krótkim ich opisem a dwanaście  wybranych PN zostało zaprezentowanych na stronach kalendarza. Zamieszczone w kalendarzu fotografie wyłonione zostały w drodze otwartego konkursu fotograficznego.

 

Kalendarze mają charakter "cegiełek" z przeznaczeniem całości zebranych środków finansowych na działalność społeczną w ochronie środowiska. Osoby zainteresowane otrzymaniem kalendarzy zachęcamy do kontaktu ze stowarzyszeniem (ete-poznan@o2.pl).

Kalendarz można również zakupić poprzez portal Ekozakupy.net

Wszystkie kalendarze wydrukowane zostały na papierze ekologicznym przez [www.totaldruk.pl].


Wydruk dofinansowano ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

 

KALENDARZ 2008

 

KALENDARZ 2009

 

KALENDARZ 2010 (podgląd) (wersja do druku) (zamów)

 

30 września 2009 r. odbyło się rozstrzygnięcie otwartego Konkursu fotograficznego na zdjęcia do 3 edycji kalendarza pt. "Parki Narodowe w Polsce". Wyniki i szczegóły Konkursu znajdują się tutaj.

Nagrody w konkursie fotograficznym oraz wydruk kalendarzy na rok 2010 ufundowali:

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE PROJEKTU

powrót